Akce a novinky

29.1.2024 - BSA

Systém uchycení střešních izolací v místech spádových klínů na ocelových podkladech (trapézové plechy, apod.).
Pro izolace tloušťky od 100 do 500mm.
Jednou kombinací je možné uchytit izolaci v rozmezí až 85mm.

Systém se skládá z podložky, teleskopické hmoždinky a speciálního šroubu BSA-N-4,8.

1 speciální instalační nástroj

2 podložky, pro standardní kotvení v přesahu i podložky isoweld pro indukční kotvení

3 teleskopická hmoždinka

4 BSA-N-4,8

9.12.2020 - leakdetection

Systém detekce výskytu vody ve střešním plášti. Pomáhá odhalovat průnik vody hydroizolací v jejím počátku a tím zabraňuje vzniku většího poškození jednotlivých vrstev střešního pláště a průsaku vody do interiéru.

 

Systém se skládá ze dvou komponent – detektoru vody (snímač) a čtecího zařízení (skener). Komunikace jednotek je založena na technologii RFID – díky ní není pro snímače potřeba zdroj energie.

 

 

Instalace je velice jednoduchá. Ve spodní části tepelné izolace se vyřízne štěrbina cca 100x30mm a umístí se senzor dle nakreslených šipek. Tepelná izolace se poté pokládá jako obvykle.

Hustota rozmístění jednotlivých senzorů je odvislá od mnoha faktorů (kritická místa ne střeše, jako např.detaily, druh místnosti pod střechou (servery, archiv apod.) a jiné. Nejčastější rozmístění je 1 senzor na 1-4m2.

 

 

Kontrola vlhkosti je na střeše pak pouhou procházkou se skenerem, jehož dosah je přibližně 6 metrů. Pokud je zjištěna vlhkost, skener Vás na to upozorní a přesně lokalizuje místo průsaku.

 

Systém lze instalovat v jakémkoliv systému střešního pláště – od jednoduchých s vrchní vrstvou hydroizolace, přes zelené střechy až po terasové – přitížené dlaždicemi.