Technické informace

Kvalita

Celý sortiment plastových příchytek isotak® je vyráběn v závodě K-Plast ve Švédsku a to na nejmodernějších zařízeních, které splňují nejnáročnější požadavky trhu. Jednotlivé výrobní série procházejí kontrolou kvality a mají své sériové číslo.

Kontrola kvality

Prvořadým úkolem je kontrola výroby a kvality všech produktů kotvícího systému isotak® což zaručuje finální kvalitu, která je požadována mezinárodními normami a požadavky na součástí kotvících prvků. Každá výrobní série jednotlivých produktů před vlastním uvolněním do prodeje prochází přísnou kontrolou kvality zaručující dodržení požadované kvality dle technického listu každého výrobku.

Kontroluje se zejména

     
  • zkoušky tvrdosti
  • metalurgické testy
  • tahové zkoušky
  • zkoušky v střihu
  • kroutící zkoušky
  • trhací zkoušky
  • vrtací zkoušky
  • korozní odolnost

Test přírodních vlivů

V uskupení výrobců kotvících prvků isotak® si uvědomují nutnost prověřování vlivu prostředí instalace kotvícího prvku a proto jsou laboratoře vybaveny zařízením na umělé simulování vlastností střešních skladeb a provádí se simulované zkoušky stárnutí kotvících prvků a hlavně jejich korozní odolnost.

Zkouška korozní odolnosti dle Kesternicha odpovídající normě DIN 50018 – KFW 2,09)

Jedná se o extrémně agresivní test kde je kotvící prvek umístěn v komoře s vysokým stupněm vlhkosti obsahujícím SO2 při zvýšené teplotě prostředí. Prvek je v komoře uzavřen na dobu osmi hodin a potom je na dalších 16 hodin umístěn v prostředí běžné teploty. Následně je prvek proměřen a vyhodnocen.

 

Zkouška solným postřikem dle normy ASMT B117

Také tato zkouška je nezbytně nutná pro posouzení kvality kotvících prvků pro uchycení izolací k plochým střechám. Zkouška prověřuje další vlastnosti kotvícího prvku je nezbytně nutná k zaručení jakosti výrobku dle požadavku nových evropských norem. Vzorky každé výrobní série prochází zkušební komorou, kde jsou za zvýšené teploty postřikovány 5%NaCl a to až do doby dosáhnutí koroze.

Zkouška tepelné vodivosti kotvícího prvku

V poslední době jsou stále více kladeny požadavky na co největší zamezení tepelných ztrát při výstavbě nových objektů a proto jsou zvýšeny i požadavky na provedení kotvících prvků a odstranění telených mostů. Konstrukce střešního pláště. Proto je sledován činitel U, který musí být pod povolenou hodnotu 0,25W (m2K). toto znamená, že v mnoha případech musí být navýšena tl. tepelné izolace a je sledován přenos tepelných ztrát kotvícím prvkem. Toto je obsaženo v nové normě v tabulce A4 v části L2, nebo je možno provést výpočet dle EN ISO 6946, příloha D.

Systém isotak® skládající se z plastových příchytek je již přizpůsoben k minimalizaci tepelných ztrát prostřednictvím kotvícího prvku. Takto složený kotvící prvek zvýhodňuje U hodnotu, což šetří čas při kalkulaci tepelných ztrát a zlevňuje cenu izolačního materiálu.

Materiál

isotak® plastové podložky jsou vyráběny vysokotlakým vstřikováním na moderních vstřikolisech a to z vysoce kvalitního polypropylenu nebo polyamidu. Tyto materiály jsou vybrány k přizpůsobení na tvrdé a specifické prostředí, které vzniká při konstrukci nebo opravě plochých střech. Četné testy potvrzují, že kotvící systém isotak® plastové podložky jsou odolné vůči tomuto prostředí.

isotak® šrouby PS, BS, HD a TS, které jsou představeny na tomto CD jsou vyráběny z z vysokouhlíkové tvrzené oceli.isotak® hřeby jsou vyráběny z nerezové oceli třídy 304/A2.

Povrchová úprava

Kovové prvky jsou protikorozně upraveny mnohanásobnými nástřiky ochran. značky ENDUROGARD 15 a toto zaručuje korozní odolnost 15Kesternichcyklů s participací rudé rzi méně než 15% dle UEAtc, část 2.

 

26.03.2018
Zpět z ledového koryta
Náš spolupracovník Jan Vrba, pilot českého dvojbobu a čtyřbobu, završil v únoru na Olympijských hrách v Korei svou na ledě 13let trvající sportovní kariéru. více informací »
28.06.2017
Předmontované kotevní prvky do dřeva
Pokládka hydroizolace na dřevěné podklady může být ještě rychlejší díky předmontovaným kotevním prvkům - podložka + vrut více informací »
02.11.2016
Nový vrták ZVK 5,2x100x160
Od 1.11.2016 máme k dispozici vrták o průměru 5,2mm do nástavce vrtáků ZAK. více informací »
09.03.2016
Novinka v kotvení spádových izolací
Nový teleskopický kotevní systém isotak RH45/TIF-N zjednodušuje a zrychluje kotvení spádové izolace do betonových podkladů. více informací »
19.03.2015
Mistrovství světa 2015
Ve dnech 23.2. - 8. 3. 2015 se konalo v německém Winterbergu Mistrovství světa v jízdě na bobech. Náš pracovník Jan Vrba se po vcelku vydařené sezóně... více informací »